Svestan si cinjenice da na wikipediji moze da pise ko hoce, i vrlo cesto je pogresna?
I u ostalom, nismo mi rekli da nije bitan predmet za masinski fakultet, nego da ne treba da bude obavezan.
A obrati se Lazicu sa ovim linkovima, on je rekao da smo mi jedini, a ne ja. Mada to su sve domaci fakulteti koji kradu program od beogradskog.
Koliko vidim Dynamics and Control I je obavezan, a II nije. Mada ko zna sta oni tamo uce. kod njih je recimo i merenje obavezan predmet a kod nas nije. a merenje je mnogo korisniji predmet od uravljanja za neke smerove!
Jasno mi je da wikipedia nije najsrećniji izvor podataka. Hteo sam da stavim ogradu, ali zaboravih. Pa ipak, moraćeš se složiti da su u većini tekstovi veoma pažljivo moderisani (naročito na engleskoj wikipediji). Probaj da ubaciš netačan podatak na nekom članku i gledaj koliko će minuta biti potrebno da se on ukloni.
U krajnjem slučaju, nije preterano ni bitno... to je prvi link koji mi je pao napamet.
što se tiče Lazića, nije na meni da ga branim, ali krajnje mi je čudno da je rekao da se samo na našem Mašinskom fakultetu sluša automatsko.
Postoji solidna šansa da smo mi jedan od retkih (možda čak i jedini u svetu - ko će ga znati) fakulteta na kome postoji
smer Automatsko upravljanje, pa da je to pogrešno protumačeno.
Tu bih se složio da gradivo koje se kod nas izučava pripada u velikoj meri oblastima koji se rade na elektrotihničkom fakultetu (pa imamo predmete Elektronika, Digitalne sisteme, Programiranja i slično), ali rekao bih i da nije neopravdano de se ova nauka izučava na Mašinskom faultetu. Mogao bih duže da elaboriram o ovome, ali možda ovo nije najpogodnija tema za to, a ne znam ni da li nekoga previše interesuje, pa da ne pišem za džabe. :D
U svakom slučaju je istina da ovaj smer pod ovim i sličnim nazivima postoji na svakom elektrotehničkom fakultetu.
A bas me zanima cime se taj tvoj prijatelj bavi u toj firmi (nije neka ironija, stvarno me zanima :))?
Drugar o kome sam govorio radi u firmi koja se bavi procesnom tehnikom. Nisam baš toliko blizak prijatelj sa njim, pa ne znam baš detalje, ali koliko sam razumeo u tok kratkom razgovoru kad smo se nedavno sreli, radi na nekoj kontroli protoka određenih hemijskih supstanci (to mu je valjda bio samo trenutni projekat).
A što se tiče samog predmeta, čak i da svi mašinski fakulteti imaju ovaj predmet (a Lazić je rekao da smo jedini!), sumnjam da ima još puno primera gde je na vežbama odjednom spojeno 3 smene i gde nije moguće čuti ni sopstvene misli!
To je više problem do fakulteta nego do katedre.
Nisam siguran na osnovu kog dokumenta/odluke, ali svaka katedra na fakultetu ima određeni broj ljudi koji smeju da budu zaposleni.
Za automatsko, taj broj je 8. Da ne pominjem da je šef katedre profesor đuro Koruga, koji u suštini vodi smer za Biomedicinsko inženjerstvo, pa se taj broj slobodno može smanjiti na 7 (sa još jednim njihovim asistentom koji doduše drži vežbe na 2 predmeta broj pada na 6).
Za razliku od naše, neke katedre imaju gomile zaposlenih profesora i asistenata, pa je lako da izguraju neki opšti stručni predmet u više smena.
Ali u te administrativne zavrzlame na fakultetu nisam previše upućen, pa ne mogu mnogo ni da pričam. U svakom slučaju, epilog je ovo što sam gore naveo.
I spisak od 791 osobe koji su radili kolokvijum, a sigurno ima određen broj njih koji nisu izašli.
Smatram da ste digli preveliku buku zbog 2-3 dana zakašnjenja rezultata, imajući u vidu sve ove činjenice.